ALIMENTY

Ile wynoszą przeciętne alimenty w Warszawie?Czy warto wnosić o podwyższenie alimentów? Co ma obecność na szczepieniach wspólnego z alimentami? O tym w najnowszym odcinku podcastu #prawologia #adwokat #elizakuna #podcast

 

https://www.youtube.com/watch?v=4OZBNCpUHwk&t=4s

 

Nowy Podcast Prawologia

Zapraszamy na nowy podcast o prawie przy kawie - Prawologia!
Prawo dosięga nas na każdym etapie naszego życia. Przy zawieraniu umów w pracy, przy prowadzeniu samochodu, przy wynajmowaniu mieszkania. Dziś gadamy o tym czym jest etykieta sądowa? Jak jej przestrzegać? Czy sędziemu można przerywać? Czy można odmówić składania zeznań? Czy sędziowie to kasta? Czy może zwykli ludzie? Jeśli chcecie się dowiedzieć co praktycy mówią o kulturze na sali sądowej. 
 

Adwokat Eliza Kuna w TVN wyjaśnia jak zatrudnić nianię.

Umowa z opiekunką to tzw. umowa uaktywniająca. Może być zawarta przez oboje rodziców lub rodzica samotnie wychowującego dziecko. W wypadku, gdy rodzice wspólnie sprawują prawną opiekę nad dzieckiem, stroną muszą być oboje. Umowa uaktywniająca powinna zostać zawarta w formie pisemnej.

 

Należy pamiętać, aby dla własnego bezpieczeństwa wpisać w umowie godziny sprawowania opieki przez nianię i zawrzeć w niej miejsce sprawowania opieki. - Standardowo jest to mieszkanie, w którym mieszkamy wraz z dziećmi. Natomiast jeżeli np. niania ma w zakresie swoich obowiązków wychodzenie z dziećmi na spacer czy zaprowadzanie dzieci do szkoły to również należy to wskazać - powiedziała adwokat Eliza Kuna.

W umowie można też wpisać obowiązki niani, np. czytanie książek. - Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pytanie brzmi, jak będziemy te obowiązki egzekwować - zaznaczyła Kuna.

Jak dodała, umowa powinna zabezpieczać interesy obu stron. - Sugerowałbym wskazać w umowie także prawa niani, np. oglądanie telewizji lub czytanie prasy - powiedziała.

 

http://tvn24bis.pl/informacje,187/niania-na-etacie-blajer-powiedzial-jak-podpisac-umowe,457122.html


 

Adwokat Eliza Kuna wyjaśnia jak uzyskać odszkodowanie w TVN 24 BIS

W sprawach dotyczących wypadków,organizator jest podmiotem pod adresem którego możemy kierować nasze roszczenia. Organizatorem wypoczynku może być szkoła, inna placówka edukacyjna - powiedziała adwokat Eliza Kuna.

 

http://tvn24bis.pl/informacje,187/wypadek-na-wycieczce-szkolnej-blajer-wyjasnil-co-z-odszkodowaniem,443322.html


 

Adwokat Eliza Kuna wyjaśnia jak napisac pozew

Mecenas Eliza Kuna wyjaśnia, że formularz wystarczy pobrać ze strony resortu, wydrukować i wypełnić. - Musimy wypełnić kto jest pozwanym, a kto powodem. Powodem jest osoba, która inicjuje spór, czyli ta, która chce np. odzyskać swoją należność pieniężną. Natomiast w rubryce "pozwany" uzupełniamy dane osoby, od której chcemy odzyskać należność - wyjaśnia Eliza Kuna.

 

http://tvn24bis.pl/informacje,187/jak-napisac-pozew-pawel-blajer-pokazuje-jak-to-zrobic,402083.html


 

Adwokat Eliza Kuna TVN 24 BIS - rozdzielność majątkowa

Zachęcamy do obejrzenia programu z udziałem Pani mecenas Elizy Kuny na temat rozdzielności majątkowej.


 

Adwokat Eliza Kuna w TVN 24 Biznes i Świat

We wtorek, 25 lutego Adwokat Eliza Kuna była gościem w stacji TVN 24 Biznes i Świat. Przedstawiła widzom podstawowe zagadnienia związane z pisaniem pozwu na formularzu urzędowym.


 

ZUS kwestionuje wysokość zasiłku

ZUS zapowiada, że bardzo skrupulatnie będzie sprawdzał wysokość i należność wypłacanych zasiłków...

Czytaj więcej...

Nowe uprawnienia przedsiębiorcy

Pojęcie działalności regulowanej (lub inaczej wpisu do rejestru działalności regulowanej) pojawiło się wraz z wejściem w życie ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (tj. Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.), z dniem 21 sierpnia 2004 r., jako nowa forma reglamentacji działalności gospodarczej. Unormowania dotyczące reglamentacji działalności gospodarczej ustawa o swobodzie działalności gospodarczej zawiera w rozdziale 4 zatytułowanym „Koncesje oraz regulowana działalność gospodarcza”. Wyróżnić można następujące formy reglamentacji działalności gospodarczej: koncesje (art. 46- 63), wpis do rejestru działalności regulowanej (art. 64- 74), zezwolenia (art. 75 ust. 1-2a), zgłoszenie (art. 75 ust. 2), licencje (art. 75 ust. 3), oraz zgodę (art. 75 ust. 4).

Czytaj więcej...

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółka akcyjna ?

Jest on pierwotnym wkładem właścicieli wniesionym przy założeniu spółki, stąd ogólne jego określenie jako kapitał założycielski. Jego wysokość nie jest stała i może być zmieniana w trakcie rozwoju firmy. Wartość tego kapitału musi być zgodna z danymi rejestru handlowego, umową spółki lub statutem jednostki gospodarczej.

Czytaj więcej...